Bądź turystą w swoim mieście

BEZPŁATNE WYCIECZKI I PRELEKCJE

Program skierowany do dzieci w wieku 5-12 lat z Samorządowych Przedszkoli i Samorządowych Szkół Podstawowych w Krakowie.

Projekt organizowany jest z inicjatywy Wydziału ds. Turystyki Urzędu Miasta Krakowa we współpracy ze Stowarzyszeniem Oświatowym „Zamek Królewski w Krakowie”.

W roku szkolnym 2020/2021, pomimo trudnej sytuacji związanej z pandemią i okresowym zamykaniem szkół i przedszkoli, udało się zrealizować dwie edycje programu.  W zajęciach uczestniczyło prawie 3000 dzieci z około 50 krakowskich szkół i przedszkoli.  Młodzi Krakowianie dzięki spacerom po mieście i prelekcjom mieli szansę poznać Kraków, odkryć jego sekrety, zagłębić się w historię. Uczestnictwo  w wycieczkach i możliwość  doświadczenia miasta „na żywo” było szczególnie istotne w tym trudnym roku edukacji zdalnej.

Opracowując tematy bazujemy na skryptach przygotowanych przez naszych przewodników we współpracy z nauczycielami metodykami. Ze skryptami można zapoznać się na Portalu Edukacyjnym Urzędu Miasta, link: „Bądź turystą w swoim mieście – skrypty”

Zajęcia dostosowane są do wieku uczestników. Podczas prelekcji i wycieczek wykorzystujemy różne metody edukacyjne oraz przygotowane przez naszych przewodników rekwizyty i pomoce dydaktyczne.  W sposób interesujący przybliżamy dzieciom wybrane zagadnienia, w myśl zasady „bawiąc – uczyć”.

Miło nam poinformować, że projekt będzie kontynuowany również w nadchodzącym roku szkolnym 2021/2022. Serdecznie zapraszamy dyrektorów, wychowawców, nauczycieli i pedagogów z krakowskich Samorządowych Szkół Podstawowych i Przedszkoli  do zapoznania się  z naszą ofertą edukacyjną.


INFORMACJE PRAKTYCZNE:

Czas trwania wycieczki: 90 minut

Czas trwania prelekcji: 45 minut

Wycieczki i prelekcje są bezpłatne.

Istnieje możliwość dodatkowego odpłatnego wejścia do niektórych obiektów na trasie. Szczegóły i ceny podane w opisach poszczególnych tras.

Wszystkie zajęcia realizowane są przez licencjonowanych przewodników ze Stowarzyszenia Oświatowego, którzy posiadają odpowiednie doświadczenie i umiejętność pracy z dziećmi.

Wycieczki i prelekcje mogą być zrealizowane od września do listopada 2021. W przypadku wprowadzenia edukacji zdalnej przewidujemy również możliwość realizacji prelekcji w formie on-line.

Zgłoszenia i szczegółowe informacje:

tel.: 12 429 33 36 lub 531 733 531

e-mail: biuro@przewodnicy.krakow.pl


TEMATY:

LEGENDY KRAKOWSKIE

ZWYCZAJE I TRADYCJE KRAKOWSKIE

STARE MIASTO

W ŚREDNIOWIECZNYM KRAKOWIE

WAWEL

MIASTO ŚWIĘTYCH

KRAKOWSKIE KOPCE

PODGÓRZE

NOWA HUTA

KROWODRZA I JEJ PARKI