AK
MUZEUM ARMII KRAJOWEJ im. Gen. Emila Fieldorfa „Nila”

      Muzeum AK powstało w 1992 roku z inicjatywy Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, na bazie: – pamiątek i eksponatów ofiarowanych przez byłych żołnierzy AK i PSK na Zachodzie, – depozytów Fundacji im. Tadeusza Kościuszki i Muzeum Wojska.

więcej
Muzeum Lotnictwa 2
Muzeum Lotnictwa

    Polskie siły powietrzne w czasie swojej wiekowej niemal służby na polskim i zagranicznym niebie zapisały w historii lotnictwa niejedną piękną kartę. O tych wielkich chwilach przypominają nam eksponaty zgromadzone w Muzeum Lotnictwa Polskiego mieszczącym się w  Krakowie  na.

więcej
Schindler
Fabryka Schindlera

   W historycznym budynku administracyjnym fabryki naczyń emaliowanych „Emalia”, należącej w okresie II wojny Światowej do niemieckiego przedsiębiorcy, Oskara Schindlera, mieści się oddział Muzeum Historycznego Miasta Krakowa. Znajdująca się tam wystawa ilustruje w ciągłości historycznej dzieje mieszkańców miasta w dramatycznym.

więcej
Manggha
MUZEUM TECHNIKI I SZTUKI JAPOŃSKIEJ „MANGGHA”

   Kolekcja sztuki japońskiej w Krakowie stanowiła pierwotnie własność artysty polskiego Feliksa Jasieńskiego. Została przekazana przez niego Muzeum Narodowemu w 1926 r.    W latach 90-tych XX wieku dzięki inicjatywie i poparciu finansowemu reżysera Andrzeja Wajdy, jego żony Krystyny Zachwatowicz oraz.

więcej
dom-jana-matejki
DOM JANA MATEJKI

  Dom Jana Matejki, zlokalizowany przy ulicy Floriańskiej 41, to jedyne w Krakowie i najstarsze w Polsce muzeum biograficzne, poświęcone malarzowi , nazywanemu ”autorem wyobraźni zbiorowej Polaków”.  W tym domu Jan Matejko urodził się (1838 r.), mieszkał i zmarł (w 1893 r.)..

więcej
wyspiański
WYSTAWA „ZAWSZE MŁODA POLSKA”

   Wystawa zorganizowana w pomieszczeniach kamienicy rodziny Szołayskich przy placu Szczepańskim  ilustruje nową, odrodzoną sztukę polską, zainspirowaną filozoficzno-kulturowymi prądami epoki przełomu XIX i XX wieku.    Poszczególne sale wystawy eksponują wyróżniające się wątki sztuki Młodej Polski w różnorodnego kształtu dziełach jak:.

więcej
galeria sztuki polskiej
GALERIA SZTUKI POLSKIEJ XVIII/XIX WIEKU W SUKIENNICACH

   Galeria sztuki polskiej obejmuje sale wystawowe I pietra gmachu krakowskich Sukiennic, uroczyście udostępnione polskiej publiczności w roku 1879, w nawiązaniu do obchodów jubileuszu pięćdziesięciolecia pracy twórczej Józefa Ignacego Kraszewskiego.  W obecnym kształcie (od 2010 roku) przedstawiono chronologicznie zbiory malarstwa.

więcej
images
STARA SYNAGOGA

     Zwiedzanie ekspozycji w historycznym wnętrzu najstarszej synagogi Krakowa, umożliwia zapoznanie się z bogatą historią i tradycją integralnej grupy społecznej miasta, którą stanowili krakowscy Żydzi.    W pierwszym etapie turysta zaznajamia się z zachowanymi elementami architektury  synagogi, od okresu.

więcej